Hamachi licencie

Ak si užívateľ stiahne program Hamachi a nainštaluje ho, štandardne je program nastavený v licenciu BASIC. Máme však možnosť si program Hamachi "vylepšiť" tým, že si program aktivujeme do licencie PREMIUM, ktorá nám prináša mnohé výhody a vylepšenia oproti štandardnej licenciu BASIC. Je veľkou výhodou, že si môžete licenciu Premium vyskúšať na niekoľko dní zadarmo a porovnať tak, či ak pre Vám bude výhodnejšie program využívať v základnej verzii basic, alebo v platenej verzii premium. Hlavným rozdielom oboch verzií je počet sietí, ktoré môžete vytvárať a tiež počet ostatných užívateľov, ktorí sa do sietí môžu pripojiť. Ďalšie výhody premium verzia je napríklad vyššia úroveň administrácie sietí, ktorá Vám umožňuje lepšiu správu jednotlivých sietí aj užívateľov, ktorí sú v sieťach pripojení. Medzi ďalšie podstatné rozdiely je tiež cena podľa počtu licencií, inými slovami, čím viac licencií si zakúpite, tým výhodnejšie je potom pre Vás cena čo sa týka jednotlivých licencií. Nie je teda nič jednoduchšie, ako si vyskúšať platenú verziu a porovnať si, čo od programu očakávate a ktoré verzie licencií je pre Vás tá najlepšia. Voľba je teda len na Vás a na tejto stránke nájdete krátke porovnanie oboch verzií, tzn. platené aj neplatené varianty programu.

Zvážte starostlivo výber licencie

Pred samotným výberom, alebo platbou za platenú verziu dôrazne tiež odporúčame prečítať si detailný popis oboch verzií na oficiálnej internetovej stránke LogMeIn a to konkrétne na webovej adrese logmein.com, alebo pôvodný adrese programu na www.hamachi.cc, kde nájdete vyššie spomínaný detailný popis a to vrátane obrázkovej prezentácie jednotlivých funkcií programu Hamachi.

Porovnanie Hamachi licencií

V tejto sekcii Vám prinášame prehľadné porovnanie oboch variantov licencií, ktoré pri programe Hamachi môžete využívať. Dôrazne však odporúčame sledovať oficiálne stránky výrobcu softvéru na adrese hamachi.cc. Pre firemné, alebo náročnejších užívateľov určite odporúčame otestovať platenú variantu softvéru LogMeIn Hamachi a to jednak z dôvodu prednostné technickej aj obchodnej podpory, tak aj z dôvodu rozšírených možností, ktoré platená verzia Hamachi od spoločnosti LogMeIn ponúka proti bežnej neplatené verziu, ktorá je skôr určená pre koncové domáce a nenáročných užívateľov. Verziu zadarmo najčastejšie využijú tí, ktorí chcú hrať hry, alebo len zdieľať súbory medzi ostatnými domácimi užívateľmi internetu. najpodstatnejšie rozdiel oboch verzií je počet vytvorených sietí a ostatných užívateľov, ktorí sa do sietí môžu pripojiť a tiež aké zabezpečenia možno v programe nastaviť podľa potrieb jednotlivých Hamachi užívateľov v sieti.

Porovnanie funkcií

MOŽNOSTI BASIC PREMIUM
Vyvoření siete áno áno
Užívateľ môže vytvárať na serveri vlastné Hamachi siete.
Pripojenie do siete áno áno
Používateľ sa môže pripojiť na serveri do už existujúcich Hamachi sietí.
Kapacita siete 16 256
Používateľ s licenciou BASIC pojme do ním vytvorené siete max. 16 užívateľov s licenciou BASIC, alebo 16 užívateľov s licenciou PREMIUM.
Užívateľ s licenciou PREMIUM pojme do ním vytvorené siete na serveri max. 16 užívateľov s licenciou BASIC, alebo 256 užívateľov s licenciou PREMIUM.
Kapacita pripojenie 64 256
Používateľ s licenciou BASIC sa môže pripojiť do max. 64 sietí.
Užívateľ s licenciou PREMIUM sa môže pripojiť do max. 256 sietí.
KICK áno áno
Administrator môže zo svojich sietí vyhadzovať užívateľov, ktorí sa môžu kedykoľvek opäť pripojiť.
BAN nie áno
Administrator môže zo svojich sietí vyhadzovať užívateľov, ktorí sa potom už nemôžu pripojiť. V nastavení Hamachi je BAN-list do ktorého môžeme pridávať, alebo odoberať užívateľa.
Administrátori siete nie áno
Hlavný administrátor môže vo svojej sieti určiť ďalšie administrátorov, ktorí budú napríklad určené na to, aby sa starali o sieť.

Hlavný administrátor môže ďalej nastavovať svojim dministrátorům siete tieto vlastnosti:
  • Nastaviť heslo k sieti
  • Potvrdiť požiadavka na pripojenie do siete
  • Nastaviť uvítaciu správu
  • Vyhadzovať zo siete užívateľa
  • BAN a unban
  • Meniť nastavenia na prístup do siete
Sieťové správy nie áno
Možnosť nastaviť uvítaciu správu pre novo pripojené užívateľa a tiež správu, ktorá sa otvorí všetkým prichádzajúcim používateľom.
Nešifrovaná komunikácie nie áno
Možnosť nastaviť sieť pre nešifrovanú komunikáciu, keď všetci používatelia s PREMIUM licenciou spolu komunikujú nešifrovane = značné zvýšenie rýchlosti medzi týmito klientmi v sieti.
PREMIUM BASIC a BASIC-BASIC spolu komunikujú samozrejme štandardne šifrovane = veľký stupeň zabezpečenia.
Online chat áno áno
Posielanie správ medzi online užívateľmi.
Offline chat nie áno
Posielanie správ medzi online a offline užívateľmi.
Prijímanie skupinových správ áno áno
Prijímanie správ pre všetky online užívateľov v sieti.
Posielanie skupinových správ nie áno
Posielanie správ pre všetky online užívateľov v sieti naraz.
Stav klienta nie áno
Užívateľ si môže nastaviť vlastné stav Hamachi.
Pomalé prenosové pásmo (low-bandwidth) áno áno
Podpora Hamachi servera pre pomalší prenosové pásmo je určené pre užívateľov, ktorí nemôžu z nejakého dôvodu nadviazať spojenie s ostatnými Hamachi klientmi, alebo priamo so serverom (užívateľ je za proxy-serverom, je v sieti s viac podsieťami a pod.)
Rýchle prenosové pásmo (high-bandwidth) nie áno
Podpora Hamachi servera pre rýchle prenosové pásmo je určené pre užívateľov, ktorí nemôžu z nejakého dôvodu nadviazať spojenie s ostatnými Hamachi klientmi, alebo priamo so serverom (užívateľ je za proxy-serverom, je v sieti s viac podsieťami a pod.)
Servisný režim (Run as a service) nie áno
Servisný režim je určený pre užívateľov, ktorí Hamachi používajú na serveri. Pri použití tejto možnosti pobeží Hamachi ako služba hneď pri spustení OS.
Prednostné prihlásenie na server nie áno
Pri vysokom zaťažení servera, bude klientovo prihlásenie uprednostnené pred ostatnými klientmi.
CENNÍK BASIC PREMIUM
30 dní free 4.95 USD
60 dní free 9.90 USD
90 dní free 14.85 USD
180 dní free 23.70 USD
360 dní free 39.00 USD

Publikované: 17. 10. 2023

Štítky: hamachi | hamachi licencie | hamachi license | hamachi premium | hamachi basic